*    *    *    *    *

  *      *    *    *    *


GAZ-SYSTEM S.A. jest Sponsorem Dożynek Gminnych, które odbędą się 02.09.2012r. w Gminie Osiek Mały. Na terenie Gminy Osiek Mały Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. prowadzi budowę Gazociągu Gustorzyn-Odolanów. Gazociąg o długości 168 km i średnicy 700 mm zlokalizowany jest na obszarze województw kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. 

Trasa Inwestycji przebiegać będzie na terenie gmin: Babiak, Osiek Mały, Koło, Kościelec, Brudzew, Turek, Przykona, Malanów, Mycielin, Ceków Kolonia, Żelazków, Blizanów, Kalisz, Nowe Skalmierzyce, Ostrów Wielkopolski, Przygodzice i Odolanów.

GAZ-SYSTEM S.A. uzyskał wszystkie niezbędne decyzje administracyjne umożliwiające rozpoczęcie robót budowlanych. Wykonawcą robót budowlanych jest firma ZRUG z Poznania. 

W Gminie Osiek Mały długość odcinaka gazociągu wynosi 3.8 km. Wszyscy właściciele zostali powiadomieni o zajęciu gruntu na cele budowlane. Obecnie trwają prace: rozwożenie rur na plac budowy, odhumusowanie terenu, badania archeologiczne i prace geodezyjne.

Inwestycja jest ściśle połączona z budową terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego (tzw. terminalu LNG), który budowany jest obecnie w Świnoujściu i ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Planowany termin zakończenia całej inwestycji to marzec 2014 roku. 

Więcej informacji na temat budowanego Gazociągu Gustorzyn-Odolanów można znaleźć na stronie:

http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/gustorzyn-odolanow/ 

Informacja o procedurze odszkodowań znajduje się w załączniku 

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). 

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. 

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. 

ul. Grobla 15 

61-859 Poznań 

Więcej informacji o spółce na stronie: www.gaz-system.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.