Drodzy parafianie,

kochani rodzice i opiekunowie!

 

 

Wiemy jak bardzo ważne jest prawidłowe rozwijanie się dzieci i młodzieży. Ich aktywne, bezpieczne i radosne przeżywanie wakacyjnego wypoczynku. Kilka miesięcy temu rozmawialiśmy na temat wspólnego wyjazdu na wypoczynek w góry, który ma odbyć się w lipcu tego roku. Dziś z racji braku możliwości pojawienia się w parafii osobiście, zwracam się do was na piśmie. Wyjazd na Oazę ruchu światło – życie jest nadal aktualny i organizowany.

Zwracam się w sposób szczególny do rodziców i opiekunów dzieci z młodszej grupy oazowej, młodzieży i służby liturgicznej naszej parafii. Chce powtórnie gorąco zaprosić na wyjazd do miejscowości Kacwin (ok.30km od Białki Tatrzańskiej), pięknej, malowniczej górskiej wioski. Oaza trwa w dniach 14-31 lipca 2015r. Ośrodek w którym się zatrzymamy to dom wypoczynkowy „Kinga” w którym niejednokrotnie miałem okazje bywać na tego typu wyjazdach.  Ważne by dzieci i młodzież stanowiły wspólnotę nie tylko podczas całego roku formacji, ale również i w wakacje, gdzie będą miały okazję wspólnie modlić się, mieszkać, zwiedzać i podziwiać piękno stworzonego przez Boga świata. Wiem, że często słyszy się o różnych wypadkach, nieszczęściach na wypoczynkach, ale ze swojej strony mogę zagwarantować, że wasze pociechy w czasie wyjazdu będą pod stałą opieką księży, kleryków i innych wychowawców kolonijnych. Zapewniona jest tam opieka medyczna. Wasze dzieci będą oprowadzane po różnych miejscach przez opiekunów i zawodowych przewodników. Bezpieczeństwo waszych dzieci było, jest i będzie pod szczególnym nadzorem w czasie takiego wyjazdu. Ośrodek ten jest pod każdym względem przygotowany do prowadzenia kolonii nawet  150 osobowych. Nasza Oaza w połączeniu z młodzieżą z dwóch parafii : Russocice i Lipno, będzie stanowiła grupę nie większą niż 100 osób.  To  wspaniały wypoczynek, który będzie bogaty w różnego rodzaju atrakcje, ale również pielęgnację duchowych i moralnych wartości waszych dzieci. Ten wyjazd jest połączeniem wszystkich wspólnot dzieci i młodzieży naszej parafii.  By nie mnożyć kosztów i nie ograniczać naszych rodzin, będzie to jeden wspólny wakacyjny wyjazd z parafii, dlatego zwracam się również do wszystkich ludzi dobrej woli, o wsparcie nie tylko modlitewne, ale i materialne tego dzieła. Każdy grosz będzie potrzebny nie tylko na opłacenie wszelkich kosztów związanych z wyjazdem i atrakcjami, a nie są one małe, ale również na pomoc w kosztach osobom mniej zamożnym z naszej parafii. Nie obawiajcie się, że wasze dzieci są za małe lub za duże, bowiem na Oazie istnieje podział na grupy wiekowe : szkoła podstawowa, grupy gimnazjalne i szkoły średnie. Rozpoczynamy więc zapisy. Będą one trwały do 31.05 włącznie. Proszę jednak nie zwlekać długo. Kontakt do mnie oraz adres strony internetowej domu wypoczynkowego „Kinga” zamieszczam poniżej. Jestem również dostępny na facebook’u. Wszelkich innych informacji będę udzielał telefonicznie, a spotkamy się wspólnie w ostatnich dniach czerwca, datę i godzinę podam zainteresowanym telefonicznie.

Jeszcze raz zachęcam wszystkich, rodziców i opiekunów, ale szczególnie dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia wspaniałych dni na Oazie! Uwierzcie mi, z doświadczenia wiem, że ten wyjazd ubogaci was nie tylko o wielu nowych kolegów i przyjaciół, ale może również na zawsze pozytywnie odmienić wasze życie!

Składam również serdeczne Bóg zapłać Panu Januszowi Sosnowskiemu za udostępnienie listu na stronie internetowej.

 

Z poważaniem

Kl. Kamil Jakubowski

 

tel.  690-998-676

e-mail :  kamil.jakubowski@onet.eu

Dom wypoczynkowy “Kinga” :

http://dziwisz.pl/

https://www.facebook.com/DomWczasowyKinga?fref=ts